Düğme

Düğme departmanımızda stok ve koleksiyon satışı olmak üzere iki farklı şekilde hizmet vermekteyiz. Ürün gamı olarak; korozodan boynuza, gerçek sedeften deriye, polyesterden tahtaya kadar daha birçok düğme çeşidimiz bulunmaktadır. Ayrıca kendi bünyemizde; boyama, lazer yazı ve desen, matlaştırma, ve parlatma işlemleri gibi müşterilerimizin işini kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı imkanlar sunmaktayız.

Naturel

Doğada rastlandığı gibi, hiçbir katkı maddesi olmaksızın hammaddesi doğal olan ürünlerdir.

Naturel Düğme Çeşitlerimiz

Naturel Düğme

Korozo

Ekvatorda yetişen bir ağacın meyvesidir. Tagua olarak da bilinir. % 100 doğaldır ve yapısı gereği uzun süreli kullanıma uygun dayanıklı bir üründür. Korozonun dokusu parmak izine benzer ve bu da ona enterasan bir görüntü kazandırır. Tekstil sektöründe her ürün grubunda kullanılabilir bir düğme çeşitidir.

Korozo

Boynuz

Gerçek bufalo boynuzlarından elde edilen bir düğme türüdür. Renk çeşidi kısıtlıdır ancak doğal görüntüsü sebebiyle tercih edilen bir düğmedir. Lazer yazı yazmaya uygundur.

Boynuz

Sedef

Midye ve diğer kabuklu deniz ürünlerinden elde edilen bir düğmedir. Her renge boyanabilen ve kullanım alanı hazır giyimden ev tekstiline kadar uzanan değerli bir üründür.

Sedef

Tahta

Çeşitli ağaç gövdesi ve kabuklarından elde edilen doğal bir düğme çeşitidir. Tahta düğmelere lazer desen veya yazı, vernikleme ve yakma işlemleri uygulandığında çok özel modeller elde edilebilir.

Tahta Düğme

Coconut

Coconut Düğme

Hindistan cevizi kabuğu olan bu düğme çeşidi 14" dan başlayarak istenilen her boyda üretilebilir. Özellikle keten ve organik kumaşlarla,yazlık ürün gruplarında tercih edilen bir düğme türüdür.

Coconut Düğme

Kemik

Kemik düğmeler, boynuz ve korozo düğmeler gibi tamamen doğal ürünlerdir. Boyama, yakma ve lazer desen veya yazı işlemleri uyguanabilir. Çoğunlukta eskitme efekti verilerek kullanılır.

Kemik Düğme

Urea

Bakalit düğme olarakta anılan Urea düğme boynuz takliti bir düğme çeşitidir. Doğal bir ürün olması sebebiyle lazer, desen ve vıntage efektleri uygulandığında çok başarılı sonuçlar elde edilebilir. Lazer yazı veya eskitme işlemi uygulandığında kendi doğal renginden daha açık tonda bir renk ortaya çıkar.

Urea Düğme

Metal

Zamak ve pirinç olarak üretilen, çeşitli kaplama renkleri ve boyama teknikleri uygulanabilen bir düğme türüdür. Tekstil sektörünün bir çok alanında kullanılmaktadır.

Metal Düğme

Plastik

Ana hammaddesi plastik olan bu ürün grubunda boyama, baskı, desen ve vernik gibi işlemler uygulanabilir.
Plastik Düğme

ABS

Plastik malzemeye kaplama işlemi uygulandığında da metalize bir görüntüye kavuşur ve ABS düğme olarak adlandırılır. Metale göre daha hafiftir ve bu bazen tercih sebebidir.
ABS Plastik Düğme

Deri

Tamamen el işçiliğiyle, gerçek sığır derisinden elde edilen bir düğme çeşitidir. Farklı renk,model ve boylarda üretilir. Çeşitli materyallerle birarada kullanılarak şık modeller elde edilir.

Deri Düğme

Polyester Çubuk

Polyester düğmeler 2 şekilde üretilir. Levha döküm tek ve düz renklidir. Çubuk düğmeler ise farklı renklerin aynı anda çubuğa dökülerek daha sonra da silindir şeklinde kesilmesiyle elde edilir. Bu yöntemle bu düğmede farklı renk tonları birbirine karışmadan desenler yaratılabilir.

Polyester Çubuk Düğme

İmitasyon Sedef

Gerçek sedefe alternatif olarak üretilen bir düğme çeşidir. Hazır giyimde kadın ve erkek gruplarının tümünde kullanılabilir. Görüntüsü gerçek sedef andırır fakat maliyeti çok daha düşüktür.

İmitasyon Sedef Düğme

İmitasyon Deri

Gerçek deri efekti verilmiş hammaddesi plastik olan düğme çeşidir. Daha çok dış giyimde tercih edilir. Deri düğmeye oranla maliyeti daha düşüktür.

Deri İmitasyon Düğme